Devojacka Cuka
Majë mali në Gjilan · 671 m
Rruga e ecjes për në Devojacka Cuka
Pikënisja e shtegut: pikënisja më e afërt e regjistruar — parkimi i rekomanduar për ecjen më të shkurtër në majë.
Parashikimi i motit
10 ditët e ardhshmeParkim dhe pikënisje
Kontrolloni tabelat dhe çdo tarifë parkimi kur të mbërrini.
Më shumë maja aty pranë
Pyetjet e bëra shpesh
Sa i lartë është Devojacka Cuka?
Devojacka Cuka është 671 m mbi nivelin e detit dhe ndodhet në Gjilan. Prominenca topografike e majës është 57 m — aq ngrihet mbi terrenin përreth.
Sa kohë zgjat ecja në Devojacka Cuka?
Pikënisja: pikënisja më e afërt e regjistruar. Shtegu është rreth 4,3 km në një drejtim, me 248 m ngjitje. Me ritëm normal, llogaritni afërsisht 2 h 20 min për vajtje-ardhje.
Ku mund të parkoj për ecjen në Devojacka Cuka?
Zona më e afërt e parkimit: zona e parkimit (perëndim) — 4,3 km në këmbë · ↑ 248 m · afërsisht 2 h 20 min për udhëtim vajtje-ardhje. Një tjetër opsion është zona e parkimit (perëndim) (afërsisht 4,7 km deri në majë). Në aplikacionin Conquer merrni udhëzime me makinë deri te pikënisja dhe një rrugë ecjeje deri në majë.
A mund të regjistroj ngjitjen time në Devojacka Cuka në Conquer?
Po. Devojacka Cuka është një nga 511 majat në Kosova që gjenden në Conquer. Në majë, hapni aplikacionin dhe prekni për të regjistruar ngjitjen — verifikimi me GPS konfirmon se jeni vërtet atje. Askush nuk e ka regjistruar ende këtë majë — mund të jeni personi i parë.
Ngjituni në Devojacka Cuka dhe regjistroni ngjitjen në aplikacion
Në majë, verifikoni ngjitjen me GPS. Kosova: ngjituni në maja të reja, ruani serinë dhe avanconi së bashku me miqtë.
Shkarkoni nëApp StorePa pagesë për t'u shkarkuar