SlovenskoTrenčiansky krajMalý Javorník

Malý Javorník

Vrchol hory v Trenčiansky kraj · 1 019 m

1 019 m
Nadmorská výška
49 m
Topografická prominencia
4,2 km
Dĺžka trasy jedným smerom
49.3061, 18.3025
Súradnice (N, E)

Turistická trasa na Malý Javorník

4,2 km
jednosmerná vzdialenosť
283 m
celkové stúpanie
2 h 27 min
odhadovaný čas spiatočnej cesty

Východiskový bod trasy: najbližší registrovaný štartovací bod — odporúčané parkovanie pre najkratšiu túru na vrchol.

867 m4,2 km · 1 014 m

Predpoveď počasia

Ďalších 10 dní

Parkovisko a východiskový bod

1Stanica / lanovkaOdporúčané
stanica / lanovka · juhovýchod
4,2 km pešo · ↑ 283 m · približne 2 h 27 min na spiatočnú cestu
Pokyny v Mapách Google ↗
2Hotel Portáš
horská chata · západ
približne 4,5 km na vrchol
Pokyny v Mapách Google ↗
3Parkovacia plocha
parkovanie · na východ
približne 4,6 km na vrchol
Pokyny v Mapách Google ↗

Keď prídete, skontrolujte značky a prípadné poplatky za parkovanie.

Viac vrcholov v okolí

Často kladené otázky

Aká vysoká je Malý Javorník?

Malý Javorník je 1 019 m nad morom a nachádza sa v Trenčiansky kraj. Topografická prominencia vrcholu je 49 m — o toľko sa týči nad okolitým terénom.

Ako dlho trvá túra na Malý Javorník?

Východiskový bod: najbližší registrovaný štartovací bod. Trasa meria približne 4,2 km jedným smerom a nastúpate 283 m. Na cestu tam aj späť bežným turistickým tempom si vyhraďte asi 2 h 27 min.

Kde môžem zaparkovať na túru na Malý Javorník?

Najbližší východiskový bod: stanica (juhovýchod) — 4,2 km pešo · ↑ 283 m · približne 2 h 27 min na spiatočnú cestu. Ďalšou možnosťou je Hotel Portáš (západ) (približne 4,5 km na vrchol). V aplikácii Conquer nájdete trasu jazdy na východiskový bod a turistickú trasu na vrchol.

Môžem zaznamenať svoj výstup na Malý Javorník v Conquer?

Áno. Malý Javorník patrí medzi 3 414 vrcholov v Slovensko, ktoré sú dostupné v aplikácii Conquer. Na vrchole otvorte aplikáciu a ťuknutím zaznamenajte výstup — kontrola GPS potvrdí, že tam naozaj ste. Tento vrchol ešte nikto nezaznamenal — môžeš byť prvý.

Vystúpte na Malý Javorník a zaznamenajte si výstup v aplikácii

Na vrchole potvrďte výstup pomocou GPS. Slovensko: zdolávajte ďalšie vrcholy, udržiavajte série a postupujte na vyššie úrovne s priateľmi.

Stiahnite si naApp Store

Zadarmo na stiahnutie