Kuria hora

Vrchol hory v Prešovský kraj · 823 m

823 m
Nadmorská výška
63 m
Topografická prominencia
3,5 km
Dĺžka trasy jedným smerom
48.9625, 21.4567
Súradnice (N, E)

Turistická trasa na Kuria hora

3,5 km
jednosmerná vzdialenosť
435 m
celkové stúpanie
2 h 19 min
odhadovaný čas spiatočnej cesty

Východiskový bod trasy: najbližší registrovaný štartovací bod — odporúčané parkovanie pre najkratšiu túru na vrchol.

425 m3,5 km · 824 m

Predpoveď počasia

Ďalších 10 dní

Parkovisko a východiskový bod

1Parkovacia plochaOdporúčané
parkovanie · na východ
3,5 km pešo · ↑ 435 m · približne 2 h 19 min na spiatočnú cestu
Pokyny v Mapách Google ↗
2Parkovacia plocha
parkovanie · juhozápad
približne 4,7 km na vrchol
Pokyny v Mapách Google ↗
3Parkovacia plocha
parkovanie · juhozápad
približne 4,8 km na vrchol
Pokyny v Mapách Google ↗

Keď prídete, skontrolujte značky a prípadné poplatky za parkovanie.

Viac vrcholov v okolí

Často kladené otázky

Aká vysoká je Kuria hora?

Kuria hora je 823 m nad morom a nachádza sa v Prešovský kraj. Topografická prominencia vrcholu je 63 m — o toľko sa týči nad okolitým terénom.

Ako dlho trvá túra na Kuria hora?

Východiskový bod: najbližší registrovaný štartovací bod. Trasa meria približne 3,5 km jedným smerom a nastúpate 435 m. Na cestu tam aj späť bežným turistickým tempom si vyhraďte asi 2 h 19 min.

Kde môžem zaparkovať na túru na Kuria hora?

Najbližšie parkovisko: parkovacia plocha (na východ) — 3,5 km pešo · ↑ 435 m · približne 2 h 19 min na spiatočnú cestu. Ďalšou možnosťou je parkovacia plocha (juhozápad) (približne 4,7 km na vrchol). V aplikácii Conquer nájdete trasu jazdy na východiskový bod a turistickú trasu na vrchol.

Môžem zaznamenať svoj výstup na Kuria hora v Conquer?

Áno. Kuria hora patrí medzi 3 414 vrcholov v Slovensko, ktoré sú dostupné v aplikácii Conquer. Na vrchole otvorte aplikáciu a ťuknutím zaznamenajte výstup — kontrola GPS potvrdí, že tam naozaj ste. Tento vrchol ešte nikto nezaznamenal — môžeš byť prvý.

Vystúpte na Kuria hora a zaznamenajte si výstup v aplikácii

Na vrchole potvrďte výstup pomocou GPS. Slovensko: zdolávajte ďalšie vrcholy, udržiavajte série a postupujte na vyššie úrovne s priateľmi.

Stiahnite si naApp Store

Zadarmo na stiahnutie