SlovenskoBanskobystrický krajŽelobudzská Skalka

Želobudzská Skalka

Vrchol hory v Banskobystrický kraj · 1 116 m

1 116 m
Nadmorská výška
171 m
Topografická prominencia
5,5 km
Dĺžka trasy jedným smerom
48.6394, 19.4058
Súradnice (N, E)

Turistická trasa na Želobudzská Skalka

5,5 km
jednosmerná vzdialenosť
460 m
celkové stúpanie
3 h 16 min
odhadovaný čas spiatočnej cesty

Východiskový bod trasy: najbližší registrovaný štartovací bod — odporúčané parkovanie pre najkratšiu túru na vrchol.

767 m5,5 km · 1 125 m

Predpoveď počasia

Ďalších 10 dní

Parkovisko a východiskový bod

1Parkovacia plochaOdporúčané
parkovanie · severovýchod
5,5 km pešo · ↑ 460 m · približne 3 h 16 min na spiatočnú cestu
Pokyny v Mapách Google ↗
2Parkovacia plocha
parkovanie · na východ
približne 6,0 km na vrchol
Pokyny v Mapách Google ↗
3Parkovacia plocha
parkovanie · juh
približne 7,2 km na vrchol
Pokyny v Mapách Google ↗

Keď prídete, skontrolujte značky a prípadné poplatky za parkovanie.

Viac vrcholov v okolí

Často kladené otázky

Aká vysoká je Želobudzská Skalka?

Želobudzská Skalka je 1 116 m nad morom a nachádza sa v Banskobystrický kraj. Topografická prominencia vrcholu je 171 m — o toľko sa týči nad okolitým terénom.

Ako dlho trvá túra na Želobudzská Skalka?

Východiskový bod: najbližší registrovaný štartovací bod. Trasa meria približne 5,5 km jedným smerom a nastúpate 460 m. Na cestu tam aj späť bežným turistickým tempom si vyhraďte asi 3 h 16 min.

Kde môžem zaparkovať na túru na Želobudzská Skalka?

Najbližšie parkovisko: parkovacia plocha (severovýchod) — 5,5 km pešo · ↑ 460 m · približne 3 h 16 min na spiatočnú cestu. Ďalšou možnosťou je parkovacia plocha (na východ) (približne 6,0 km na vrchol). V aplikácii Conquer nájdete trasu jazdy na východiskový bod a turistickú trasu na vrchol.

Môžem zaznamenať svoj výstup na Želobudzská Skalka v Conquer?

Áno. Želobudzská Skalka patrí medzi 3 414 vrcholov v Slovensko, ktoré sú dostupné v aplikácii Conquer. Na vrchole otvorte aplikáciu a ťuknutím zaznamenajte výstup — kontrola GPS potvrdí, že tam naozaj ste. Tento vrchol ešte nikto nezaznamenal — môžeš byť prvý.

Vystúpte na Želobudzská Skalka a zaznamenajte si výstup v aplikácii

Na vrchole potvrďte výstup pomocou GPS. Slovensko: zdolávajte ďalšie vrcholy, udržiavajte série a postupujte na vyššie úrovne s priateľmi.

Stiahnite si naApp Store

Zadarmo na stiahnutie