SrbijaBorska oblastBukova Glavica

Bukova Glavica

Planinski vrh u Borska oblast · 659 m

659 m
Nadmorska visina
81 m
Topografska prominencija
9,8 km
Dužina staze u jednom pravcu
44.4128, 22.0700
Koordinate (N, E)

Pešačka ruta do Bukova Glavica

9,8 km
jednosmerno rastojanje
679 m
ukupni uspon
5 h 24 min
predviđeno vreme povratnog putovanja

Polazište rute: Rasteplass — preporučeni parking za najkraće pešačenje do vrha.

81 m9,8 km · 659 m

Vremenska prognoza

Sledećih 10 dana

Parking i polazna tačka

1RasteplassPreporučeno
parking · severoistok
9,8 km peške · ↑ 679 m · približno 5 h 24 min za povratno putovanje
Uputstva u Google mapama ↗
2Parking
parking · severoistok
približno 11,7 km do vrha
Uputstva u Google mapama ↗
3Parking
parking · severoistok
približno 12,4 km do vrha
Uputstva u Google mapama ↗

Proverite znakove i sve naknade za parkiranje kada stignete.

Više vrhova u blizini

Često postavljana pitanja

Koliko je visok Bukova Glavica?

Bukova Glavica je 659 m iznad nivoa mora i nalazi se u Borska oblast. Topografska prominencija vrha je 81 m — toliko se vrh uzdiže iznad okolnog terena.

Koliko dugo traje planinarenje do Bukova Glavica?

Polazište: Rasteplass. Do vrha ima oko 9,8 km u jednom pravcu i 679 m uspona. Za povratnu turu uobičajenim planinarskim tempom planirajte oko 5 h 24 min.

Gde mogu da parkiram za pešačenje do Bukova Glavica?

Najbliži parking prostor: Rasteplass (severoistok) — 9,8 km peške · ↑ 679 m · približno 5 h 24 min za povratno putovanje. Druga opcija je parking (severoistok) (približno 11,7 km do vrha). U aplikaciji Conquer dobićete uputstva za vožnju do početka staze i planinarsku rutu do vrha.

Mogu li da zabeležim uspon na Bukova Glavica u aplikaciji Conquer?

Da. Bukova Glavica je jedan od 2.998 vrhova u Srbija dostupnih u aplikaciji Conquer. Na vrhu otvorite aplikaciju i dodirnite da zabeležite uspon — GPS provera potvrđuje da ste zaista tamo. Niko još nije zabeležio ovaj vrh — mogli biste biti prvi.

Popnite se na Bukova Glavica i zabeležite uspon u aplikaciji

Na vrhu potvrdite uspon GPS-om. Srbija: beležite osvojene vrhove, održavajte nizove i napredujte zajedno sa prijateljima.

Preuzmite naApp Store

Besplatno preuzimanje