RomâniaCovasnaDealul Mogoș

Dealul Mogoș

Vârf de munte în Covasna · 988 m

988 m
Altitudine deasupra nivelului mării
110 m
Proeminență topografică
10,5 km
Lungimea traseului pe sens
45.7419, 25.9947
Coordonate (N, E)

Traseu de drumeție către Dealul Mogoș

10,5 km
distanță unidirecțională
490 m
ascensiune totală
5 h 42 min
timp estimat dus-întors

Punctul de plecare al traseului: Rasteplass — parcare recomandată pentru cea mai scurtă drumeție până la vârf.

841 m10,5 km · 995 m

Prognoza meteo

Următoarele 10 zile

Parcare și punct de plecare

1RasteplassRecomandat
parcare · la sud
10,5 km pe jos · ↑ 490 m · aproximativ 5 h 42 min pentru călătoria dus-întors
Indicații de orientare în Google Maps ↗
2Rasteplass
parcare · la sud
aproximativ 10,7 km până la vârf
Indicații de orientare în Google Maps ↗
3Zona de parcare
parcare · la sud
aproximativ 11,3 km până la vârf
Indicații de orientare în Google Maps ↗

Verificați indicatoarele și orice taxe de parcare când ajungeți.

Mai multe vârfuri în apropiere

Întrebări frecvente

Cât de înalt este Dealul Mogoș?

Dealul Mogoș se află la 988 m deasupra nivelului mării și este situat în Covasna. Proeminența sa topografică este de 110 m — înălțimea verticală a vârfului deasupra terenului înconjurător.

Cât durează drumeția către Dealul Mogoș?

Punct de plecare: Rasteplass. Traseul are aproximativ 10,5 km pe sens și 490 m urcare. Pentru dus-întors, într-un ritm obișnuit, rezervați aproximativ 5 h 42 min.

Unde pot parca pentru drumeția către Dealul Mogoș?

Cea mai apropiată zonă de parcare: Rasteplass (la sud) — 10,5 km pe jos · ↑ 490 m · aproximativ 5 h 42 min pentru călătoria dus-întors. O altă opțiune este Rasteplass (la sud) (aproximativ 10,7 km până la vârf). În aplicația Conquer găsiți indicații auto până la punctul de plecare și un traseu de drumeție spre vârf.

Pot să înregistrez ascensiunea mea pe Dealul Mogoș în Conquer?

Da. Dealul Mogoș este unul dintre cele 4.620 vârfuri din România disponibile în Conquer. Pe vârf, deschideți aplicația și atingeți pentru a înregistra ascensiunea — verificarea GPS confirmă că sunteți cu adevărat acolo. Nimeni nu a înregistrat încă acest vârf – ai putea fi primul.

Urcă pe Dealul Mogoș și înregistrează ascensiunea în aplicație

Pe vârf, confirmați ascensiunea prin GPS. România: cuceriți noi vârfuri, păstrați seria și avansați alături de prieteni.

Descărcați peApp Store

Descarcat gratuit