Bukit Gajah Mati
Puncak gunung dalam Negeri Sembilan · 55 m
Laluan pendakian ke Bukit Gajah Mati
Titik permulaan laluan: titik permulaan berdaftar yang terdekat — tempat letak kereta yang disyorkan untuk laluan pendakian terpendek ke puncak.
Ramalan cuaca
10 hari seterusnyaTempat letak kereta dan titik permulaan
Semak papan tanda dan sebarang bayaran letak kereta apabila anda tiba.
Lebih banyak puncak berdekatan
Soalan lazim
Berapa tinggikah Bukit Gajah Mati?
Bukit Gajah Mati ialah 55 m di atas paras laut dan terletak di Negeri Sembilan. Prominens topografinya ialah 47 m — setinggi itulah puncak menjulang dari rupa bumi di sekelilingnya.
Berapa lamakah pendakian ke Bukit Gajah Mati?
Titik mula: titik permulaan berdaftar yang terdekat. Jarak laluan kira-kira 6.0 km sehala dengan kenaikan altitud 130 m. Pada kadar biasa, anggarkan sekitar 2 jam 57 min untuk perjalanan pergi balik.
Di manakah saya boleh meletak kereta untuk mendaki ke Bukit Gajah Mati?
Kawasan letak kereta yang terdekat: kawasan letak kereta (selatan) — kira-kira 0.2 km ke puncak. Pilihan lain ialah kawasan letak kereta (utara) (6.0 km berjalan kaki · ↑ 130 m · kira-kira 2 jam 57 min untuk perjalanan pergi dan balik). Dalam apl Conquer, anda mendapat arah pemanduan ke permulaan denai dan laluan pendakian ke puncak.
Bolehkah saya merekod pendakian Bukit Gajah Mati dalam Conquer?
Ya. Bukit Gajah Mati ialah salah satu daripada 3,030 puncak di Malaysia yang tersedia dalam Conquer. Di puncak, buka aplikasi dan ketik untuk merekodkan pendakian — semakan GPS mengesahkan anda benar-benar berada di sana. Tiada siapa yang merekodkan puncak ini lagi — anda boleh menjadi yang pertama.
Daki Bukit Gajah Mati dan rekodkan pendakian anda dalam apl
Daftar masuk di puncak dengan pengesahan GPS. Malaysia: catat lebih banyak pendakian, kekalkan rentetan dan naik tahap bersama rakan.
Muat turun padaApp StorePercuma untuk dimuat turun