Ручева глава

Планински връх в Софийска област · 1072 м

1072 м
Надморска височина
45 м
Относителна височина
5,5 km
Дължина на маршрута в едната посока
43.0778, 23.4442
Координати (N, E)

Пешеходен маршрут до Ручева глава

5,5 km
еднопосочно разстояние
176 м
общо изкачване
2 ч 46 мин
очаквано време за отиване и връщане

Начална точка на маршрута: Туристически заслон "Мики" — препоръчан паркинг за най-краткия преход до върха.

1002 м5,5 km · 1066 м

Прогноза за времето

Следващите 10 дни

Паркинг и начална точка

1Туристически заслон "Мики"Препоръчва се
планинска хижа · юг
5,5 км пеша · ↑ 176 м · приблизително 2 ч 46 мин за отиване и връщане
Упътвания в Google Maps ↗
2Паркомясто
паркинг · юг
приблизително 7,0 км до върха
Упътвания в Google Maps ↗

Проверете знаците и всички такси за паркиране, когато пристигнете.

Още върхове наблизо

Често задавани въпроси

Колко висок е Ручева глава?

Ручева глава е 1072 м над морското равнище и се намира в Софийска област. Относителната височина на върха е 45 м — толкова се издига той над околния терен.

Колко време е преходът до Ручева глава?

Начална точка: Туристически заслон "Мики". Маршрутът е около 5,5 км в едната посока и включва 176 м изкачване. За отиване и връщане с нормално темпо предвидете около 2 ч 46 мин.

Къде мога да паркирам за похода до Ручева глава?

Най-близката начална точка: Туристически заслон "Мики" (юг) — 5,5 км пеша · ↑ 176 м · приблизително 2 ч 46 мин за отиване и връщане. Друг вариант е зоната за паркиране (юг) (приблизително 7,0 км до върха). В приложението Conquer ще намерите упътвания за шофиране до началото на пътеката и пешеходен маршрут до върха.

Мога ли да запиша изкачването си на Ручева глава в Conquer?

Да. Ручева глава е един от 2732 върха в България, достъпни в Conquer. На върха отворете приложението и докоснете, за да запишете изкачването — GPS проверката потвърждава, че наистина сте там. Никой още не е записал този връх — може вие да сте първи.

Изкачете Ручева глава и запишете изкачването в приложението

На върха потвърдете изкачването чрез GPS. България: покорявайте нови върхове, поддържайте серията си и напредвайте заедно с приятели.

Изтеглете наApp Store

Безплатно за изтегляне