Tisova Glavica

Planinski vrh u Federacija Bosne i Hercegovine · 1.399 m

1.399 m
Nadmorska visina
31 m
Topografska prominencija
14,6 km
Dužina staze u jednom pravcu
43.7050, 18.0783
Koordinate (N, E)

Pješačka ruta do Tisova Glavica

14,6 km
jednosmjerna udaljenost
793 m
ukupni uspon
7 h 33 min
procijenjeno vrijeme povratnog putovanja

Polazište rute: Raštelica — preporučeni parking za najkraće planinarenje do vrha.

702 m14,6 km · 1.399 m

Vremenska prognoza

Sledećih 10 dana

Parking i polazište

1RaštelicaPreporučeno
stanica / žičara · sjever
14,6 km pješice · ↑ 793 m · otprilike 7 h 33 min za povratno putovanje
Smjernice u Google mapama ↗
2Rasteplass
parking · sjeverozapad
otprilike 15,4 km do vrha
Smjernice u Google mapama ↗

Provjerite znakove i sve naknade za parkiranje kada stignete.

Više vrhova u blizini

Često postavljana pitanja

Koliko je visok Tisova Glavica?

Tisova Glavica je 1.399 m iznad nivoa mora i nalazi se u Federacija Bosne i Hercegovine. Topografska prominencija vrha iznosi 31 m — toliko se vrh uzdiže iznad okolnog terena.

Koliko dugo traje planinarenje do Tisova Glavica?

Polazište: Raštelica. Do vrha ima oko 14,6 km u jednom pravcu i 793 m uspona. Za povratnu turu uobičajenim planinarskim tempom planirajte oko 7 h 33 min.

Gdje mogu parkirati za planinarenje do Tisova Glavica?

Najbliža polazna tačka: Raštelica (sjever) — 14,6 km pješice · ↑ 793 m · otprilike 7 h 33 min za povratno putovanje. Druga opcija je Rasteplass (sjeverozapad) (otprilike 15,4 km do vrha). U aplikaciji Conquer dobit ćete upute za vožnju do početka staze i planinarsku rutu do vrha.

Mogu li zabilježiti uspon na Tisova Glavica u aplikaciji Conquer?

Da. Tisova Glavica je jedan od 4.961 vrhova u Bosna i Hercegovina dostupnih u aplikaciji Conquer. Na vrhu otvorite aplikaciju i dodirnite da zabilježite uspon — GPS provjera potvrđuje da ste zaista tamo. Niko još nije zabilježio ovaj vrh — mogli biste biti prvi.

Popnite se na Tisova Glavica i zabilježite uspon u aplikaciji

Na vrhu potvrdite uspon GPS-om. Bosna i Hercegovina: bilježite osvojene vrhove, održavajte nizove i napredujte zajedno s prijateljima.

Preuzmite naApp Store

Besplatno preuzimanje