Ledena kosa

Planinski vrh u Federacija Bosne i Hercegovine · 1.742 m

1.742 m
Nadmorska visina
60 m
Topografska prominencija
4,3 km
Dužina staze u jednom pravcu
43.9375, 16.6008
Koordinate (N, E)

Pješačka ruta do Ledena kosa

4,3 km
jednosmjerna udaljenost
788 m
ukupni uspon
4 h 22 min
procijenjeno vrijeme povratnog putovanja

Polazište rute: najbliže registrovano polazište — preporučeni parking za najkraće planinarenje do vrha.

1.226 m4,3 km · 1.734 m

Vremenska prognoza

Sledećih 10 dana

Parking i polazište

1Parking
parking · sjever
4,3 km pješice · ↑ 788 m · otprilike 4 h 22 min za povratno putovanje
Smjernice u Google mapama ↗

Provjerite znakove i sve naknade za parkiranje kada stignete.

Više vrhova u blizini

Često postavljana pitanja

Koliko je visok Ledena kosa?

Ledena kosa je 1.742 m iznad nivoa mora i nalazi se u Federacija Bosne i Hercegovine. Topografska prominencija vrha iznosi 60 m — toliko se vrh uzdiže iznad okolnog terena.

Koliko dugo traje planinarenje do Ledena kosa?

Polazište: najbliže registrovano polazište. Do vrha ima oko 4,3 km u jednom pravcu i 788 m uspona. Za povratnu turu uobičajenim planinarskim tempom planirajte oko 4 h 22 min.

Gdje mogu parkirati za planinarenje do Ledena kosa?

Najbliži parking: parking (sjever) — 4,3 km pješice · ↑ 788 m · otprilike 4 h 22 min za povratno putovanje. U aplikaciji Conquer dobit ćete upute za vožnju do početka staze i planinarsku rutu do vrha.

Mogu li zabilježiti uspon na Ledena kosa u aplikaciji Conquer?

Da. Ledena kosa je jedan od 4.961 vrhova u Bosna i Hercegovina dostupnih u aplikaciji Conquer. Na vrhu otvorite aplikaciju i dodirnite da zabilježite uspon — GPS provjera potvrđuje da ste zaista tamo. Niko još nije zabilježio ovaj vrh — mogli biste biti prvi.

Popnite se na Ledena kosa i zabilježite uspon u aplikaciji

Na vrhu potvrdite uspon GPS-om. Bosna i Hercegovina: bilježite osvojene vrhove, održavajte nizove i napredujte zajedno s prijateljima.

Preuzmite naApp Store

Besplatno preuzimanje