ShqipëriaTiranëKoder Shkalleve

Koder Shkalleve

Majë mali në Tiranë · 92 m

92 m
Lartësia mbi nivelin e detit
34 m
Prominenca topografike
11,4 km
Gjatësia e shtegut në një drejtim
41.1117, 19.4628
Koordinatat (N, E)

Rruga e ecjes për në Koder Shkalleve

11,4 km
distanca me një drejtim
141 m
ngjitje totale
5 h 27 min
koha e parashikuar vajtje-ardhje

Pikënisja e shtegut: pikënisja më e afërt e regjistruar — parkimi i rekomanduar për ecjen më të shkurtër në majë.

3 m11,4 km · 92 m

Parashikimi i motit

10 ditët e ardhshme

Parkim dhe pikënisje

1Zonë parkimiRekomanduar
parkimi · jug
11,4 km në këmbë · ↑ 141 m · afërsisht 5 h 27 min për udhëtim vajtje-ardhje
Udhëzime në Google Maps ↗
2Zonë parkimi
parkimi · juglindore
afërsisht 13,9 km deri në majë
Udhëzime në Google Maps ↗

Kontrolloni tabelat dhe çdo tarifë parkimi kur të mbërrini.

Më shumë maja aty pranë

Pyetjet e bëra shpesh

Sa i lartë është Koder Shkalleve?

Koder Shkalleve është 92 m mbi nivelin e detit dhe ndodhet në Tiranë. Prominenca topografike e majës është 34 m — aq ngrihet mbi terrenin përreth.

Sa kohë zgjat ecja në Koder Shkalleve?

Pikënisja: pikënisja më e afërt e regjistruar. Shtegu është rreth 11,4 km në një drejtim, me 141 m ngjitje. Me ritëm normal, llogaritni afërsisht 5 h 27 min për vajtje-ardhje.

Ku mund të parkoj për ecjen në Koder Shkalleve?

Zona më e afërt e parkimit: zona e parkimit (jug) — 11,4 km në këmbë · ↑ 141 m · afërsisht 5 h 27 min për udhëtim vajtje-ardhje. Një tjetër opsion është zona e parkimit (juglindore) (afërsisht 13,9 km deri në majë). Në aplikacionin Conquer merrni udhëzime me makinë deri te pikënisja dhe një rrugë ecjeje deri në majë.

A mund të regjistroj ngjitjen time në Koder Shkalleve në Conquer?

Po. Koder Shkalleve është një nga 1520 majat në Shqipëria që gjenden në Conquer. Në majë, hapni aplikacionin dhe prekni për të regjistruar ngjitjen — verifikimi me GPS konfirmon se jeni vërtet atje. Askush nuk e ka regjistruar ende këtë majë — mund të jeni personi i parë.

Ngjituni në Koder Shkalleve dhe regjistroni ngjitjen në aplikacion

Në majë, verifikoni ngjitjen me GPS. Shqipëria: ngjituni në maja të reja, ruani serinë dhe avanconi së bashku me miqtë.

Shkarkoni nëApp Store

Pa pagesë për t'u shkarkuar