ShqipëriaKukësMaja Visoçes

Maja Visoçes

Majë mali në Kukës · 705 m

705 m
Lartësia mbi nivelin e detit
163 m
Prominenca topografike
25,1 km
Gjatësia e shtegut në një drejtim
42.2111, 20.1967
Koordinatat (N, E)

Rruga e ecjes për në Maja Visoçes

25,1 km
distanca me një drejtim
556 m
ngjitje totale
12 h 9 min
koha e parashikuar vajtje-ardhje

Pikënisja e shtegut: pikënisja më e afërt e regjistruar — parkimi i rekomanduar për ecjen më të shkurtër në majë.

505 m25,1 km · 699 m

Parashikimi i motit

10 ditët e ardhshme

Parkim dhe pikënisje

1Zonë parkimi
parkimi · verilindje
25,1 km në këmbë · ↑ 556 m · afërsisht 12 h 9 min për udhëtim vajtje-ardhje
Udhëzime në Google Maps ↗

Kontrolloni tabelat dhe çdo tarifë parkimi kur të mbërrini.

Më shumë maja aty pranë

Pyetjet e bëra shpesh

Sa i lartë është Maja Visoçes?

Maja Visoçes është 705 m mbi nivelin e detit dhe ndodhet në Kukës. Prominenca topografike e majës është 163 m — aq ngrihet mbi terrenin përreth.

Sa kohë zgjat ecja në Maja Visoçes?

Pikënisja: pikënisja më e afërt e regjistruar. Shtegu është rreth 25,1 km në një drejtim, me 556 m ngjitje. Me ritëm normal, llogaritni afërsisht 12 h 9 min për vajtje-ardhje.

Ku mund të parkoj për ecjen në Maja Visoçes?

Zona më e afërt e parkimit: zona e parkimit (verilindje) — 25,1 km në këmbë · ↑ 556 m · afërsisht 12 h 9 min për udhëtim vajtje-ardhje. Në aplikacionin Conquer merrni udhëzime me makinë deri te pikënisja dhe një rrugë ecjeje deri në majë.

A mund të regjistroj ngjitjen time në Maja Visoçes në Conquer?

Po. Maja Visoçes është një nga 1520 majat në Shqipëria që gjenden në Conquer. Në majë, hapni aplikacionin dhe prekni për të regjistruar ngjitjen — verifikimi me GPS konfirmon se jeni vërtet atje. Askush nuk e ka regjistruar ende këtë majë — mund të jeni personi i parë.

Ngjituni në Maja Visoçes dhe regjistroni ngjitjen në aplikacion

Në majë, verifikoni ngjitjen me GPS. Shqipëria: ngjituni në maja të reja, ruani serinë dhe avanconi së bashku me miqtë.

Shkarkoni nëApp Store

Pa pagesë për t'u shkarkuar